Záleží nám na pohodlí a kráse, ale zároveň zachováváme trošku toho chalupářského "nepohodlí". Přece jen, venkovský dům je tak kouzelný právě pro svoje drobné nedostatky.

 Víme, že naši milí hosté stejně jako my milují škvíry ve dřevě, vůni ohně i oblé tvary hliněných zdí. Že překousnou malou, ale milou koupelnu, parkování mimo pozemek a septik kvůli němuž se nesmí plýtvat vodou. Jo a úplně nejvíc se těší na modrou pec, vinnou révu nad hlavou a výlety, ze kterých se vždycky unavení a spokojení vrátí do chaloupky.


Tady to máme rádi!

Světnice

Modrá pec, hliněná omítka, dubový stůl, gauč z Ikei, dětský koutek.

Kuchyň

V celé chaloupce máme nové masivní stropy. Ve světnici a kuchyni jsou staré, zakryté palubkami. Lákají nás ke svému odkrytí. Nemůžeme se dočkat, až to uděláme. Třeba i díky Vám se do toho budeme moci brzy pustit.

Vedle světnice, za starými dveřmi jsme vybudovali jednoduchou kuchyň. Modrá pec, dřevěné police. Stůl, židle. Hliněná omítka a na zemi kachličky, připomínající marocký dekor. Stačí si uvařit a jíst, spolu.

Je tu starší velká lednice, kterou jsme natřeli černou tabulovou barvou. Sporák, mikrovlna, konvice a td. Kuchyň je tedy vybavená "moderními" spotřebiči a starým modrým kachlovým sporákem. Vaří se tu plnohodnotně a zároveň pořád trochu chalupářsky.

Malá ložnice

Za prosklenou ocelovou stěnou, připomínající japonskou papírovou stěnu, je malá ložnice. Světlo z protějších malých okýnek ve dveřích projde, pohled nikoli. Dříve tu byl nejspíš sklad nepotřebných věcí, později tmavá ložnice. Od podlahy jsme zrekonstruovali každý kousek místnosti. Nové hliněné omítky s heřmánkem a levandulí, nová dřevěná podlaha i trámový strop.

Tady není třeba obrazů. Jednoduchá místnost je jako čisté plátno pro barevné snění.


Místnost je opravdu malinká a naproti vchodu. Je tu ale vše, co je ke spánku potřeba... Tedy, postel a pár drobností.


Tady se spí moc hezky!

Koupelna

Koupelnu vybudoval předešlý majitel domu. Je malá a milá. Funkční. Sprchový kout, skříňky, toaleta. Do budoucna máme v plánu přidat vanu a použít kámen a marocký štuk. Proto je fajn jezdit k nám každý rok. Můžete si tak spolu s námi užívat změny k lepšímu. 

Ložnice

Nesmím zapomenout na větší ložnici, kterou jsme vybudovali z dřívější stodoly. Dnes je tu trámový strop, dřevěná podlaha a hliněná omítka a td. .. Původní, pečlivě vykartáčované dveře se všemi zuby času, partnerská postel, dětská postýlka a zrenovovaná původní menší postel a dřevěná skříň. Křeslo vedle francouzského okna na zahradu je moc příjemné a hezky se v něm třeba čte nebo i kojí.

Výhled na vinice a chaloupky v dálce je opravdu jedinečný! Jeden z důvodů, proč jsme si to tady zamilovali. 

Hosté, milí návštěvníci

Máme rádi okolí chaloupky, sousedy a vesnici. Víme, že naši hosté budou milí návštěvníci tohoto kraje. Bude jim hezky a stanou se na chvíli jeho součástí. Veselé pokřikování malých dětí, družná konverzace dospělích je přesně to, co sem patří. Opilecké scénky a nemístné komentáře v žádném případě!  

Zahrada

Na zahradě kvetou květiny, rostou bylinky, zraje ovoce a zelenina... Na malém prostoru, ale o to víc s radostí. Na jaře trocha hrášku a ředkviček, v létě třeba rajčata a na podzim víno. Pod jihomoravským nebem chutná stejně nejlíp.  

Kocour Drumbun

Kocour Drumbun. Majordomus, který je rád hlazen a krmen. S kočičí lehkostí dohlíží na chaloupku i zahradu. Miluje vyhřívání se na sluníčku a každého, kdo je na něj hodný. V opačném případě tichou kočičí poštou referuje k nám. O následcích raději nemluvě.